Logo Entros

O Nas

Serwis

Baza Wiedzy

Kontakt

Bramy z profili aluminiowych

Bramy z profili aluminiowych to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancki wygląd. Dodatkowo zapewniają bardzo dobre doświetlenie wnętrza garażu. Świetnie sprawdzą się też jako zamknięcie do boksów w garażu zbiorczym. Jakie jeszcze zalety mają bramy z profili aluminiowych?

Dlaczego warto wybrać aluminium?

Aluminium, choć wybierane coraz częściej, wciąż jest niezbyt docenianym materiałem. To tworzywo bardzo wytrzymałe – nie straszna mu korozja, więc elementy wykonane z jego udziałem nawet po kilkudziesięciu latach będą wyglądały tak, jak w momencie kupna. Aluminium można malować proszkowo, a powłoka jest trwała i niepodatna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie wymaga również obróbki mechanicznej, ponieważ jego fabryczna powierzchnia jest bardzo gładka. Waga elementów aluminiowych jest zdecydowanie mniejsza, tym samym nie obciąża mechanizmów automatycznych. Dodatkowo łączenia są praktycznie niewidoczne, co znacznie podnosi walory estetyczne bramy. 

Zalety bram z profili aluminiowych

Jak zostało wspomniane wcześniej, bramy z profili aluminiowych to niewątpliwie bardzo estetyczne rozwiązanie, które będzie pasować do każdego stylu architektonicznego. Przeszklenia gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrza pomieszczenia, co jest szczególnie polecane, jeśli garaż ma pełnić funkcję warsztatu lub pracowni. Profile aluminiowe zapewniają także lepszą wentylację niż zamknięte bramy segmentowe, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako brama do boksu w garażu zbiorczym. 

Dużą zaletą jest także szeroki wybór wariantów kolorystycznych. Hörmann proponuje dwa modele bram z profili aluminiowych (ART 42 Thermo charakteryzuje się lepszą izolacyjnością cieplną), a każdy z nich dostępny jest w kolorach z całej palety RAL. Oferują też aż 11 wersji wypełnienia do wyboru: podwójną przezroczystą szybę poliwęglanową, podwójną szybę z tworzywa sztucznego o strukturze kryształkowej, podwójną szybę z żeberkami, podwójną szybę z tworzywa sztucznego, barwioną w kolorze białym, brązowym lub szarym, a także blachę perforowaną ze stali nierdzewnej, kratkę falistą, kratkę rozciąganą ze stali nierdzewnej i kratkę spawaną. 

Bogaty wybór gwarantuje, że każdy znajdzie taki model, który będzie harmonijnie komponował się z resztą budynku. 

Jak działają bramy z profili aluminiowych?

Tego typu bramy otwierają się pionowo, więc nie zabierają miejsca przed i wewnątrz garażu – szerokość przejazdu może być większa nawet o 14 centymetrów w porównaniu do bram uchylnych. Taka budowa pozwala na zamontowanie bramy nawet w pomieszczeniach ze skośnym dachem. 

Wyposażone są też w funkcję zatrzymywania, więc brama zatrzymuje się i cofa natychmiast po wyczuciu przeszkody. Zapobiega to przypadkowemu przytrząśnięciu – funkcja jest zalecana zwłaszcza do domów z małymi dziećmi lub zwierzętami. Dzięki wytrzymałemu materiałowi i stosunkowo niskiej masie, bramy z profili aluminiowych mogą być dłuższe niż standardowe bramy do garaży jednostanowiskowych. 

Bramy z profili aluminiowych to odpowiedni wybór dla tych, którzy szukają czegoś wytrzymałego, funkcjonalnego i jednocześnie estetycznego. Posiadanie bram czy ogrodzeń z aluminium wciąż uznawane jest za prestiżowe, między innymi dlatego, że materiał nadal nie jest zbyt powszechny, a jego elegancki wygląd będzie ukojeniem dla osób wyczulonych nie tylko na praktyczność, ale też atrakcyjność wizualną.