Logo Entros

O Nas

Serwis

Baza Wiedzy

Kontakt

Bramy RollMatic

Bramy typu RollMatic to innowacyjne rozwiązanie, pasujące do każdego budynku. Dzięki swojej uniwersalności można zamontować je niezależnie od kształtu otworu garażowego. Do wyboru jest wiele kolorów i wykończeń. Stają się one coraz bardziej popularną opcją. 

Jak działają bramy RollMatic?

Płaszcz bramy RollMatic jest rolowany w kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego. To rozwiązanie bardzo funkcjonalnie, ponieważ pozostawia wolne miejsce (np. na zainstalowanie dodatkowego oświetlenia). Napęd zazwyczaj umieszczany jest poza obudową, dzięki czemu konserwacja mechanizmów jest bezproblemowa. Dodatkowo zintegrowane funkcje rozruchu i zatrzymania są gwarancją cichej i bardzo oszczędnej pracy. 

Bramy RollMatic – idealne do każdej przestrzeni

System montowania bram RollMatic jest główną zaletą tego typu rozwiązań. Dzięki płaskiej konstrukcji można zainstalować je nawet w ciasnych pomieszczeniach. Pod sufitem umieszcza się dwie rolki, które prowadzą płaszcz bramy równo tuż pod stropem. Narożniki mają bardzo mały promień wygięcia, a szyny napędu mogą być zamontowane, w zależności od możliwości pomieszczenia – na prawej lub lewej poziomej prowadnicy. Dzięki takim rozwiązaniom do montażu potrzebne jest nadproże o wysokości zaledwie 6 centymetrów. Nie zajmuje także dużo miejsca, zostawiając przestrzeń zarówno przed, jak i wewnątrz garażu. Bramy RollMatic nadają się do każdego kształtu otworu garażowego: prostokątnych, skośnych oraz z łukami segmentowymi lub półkolistymi. 

Rozwiązanie dla bezpieczeństwa

Wał nawijający skutecznie chroni płaszcz bramy przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Przed opadnięciem zabezpiecza go z kolei system sprężyn naciągowych oraz stalowych lin. W przypadku pęknięcia jednej ze sprężyn, pozostałe podtrzymują konstrukcję, a przezroczysta osłona uniemożliwia wypadnięcie uszkodzonego elementu, chroniąc użytkownika przed przypadkowym skaleczeniem. 

Bramy RollMatic cechują się też dużą odpornością na wiatr, stabilnie utrzymując bramę w prowadnicach. 

Dodatkowe wyposażenie do bram RollMatic

Do bram można dobrać także dodatkowe wyposażenie, dzięki czemu użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe. Opcja odryglowania awaryjnego oraz akumulator awaryjny pozwalają na otwieranie bramy od zewnątrz, nawet w przypadku zaniku zasilania. Dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem jest z kolei alarm akustyczny. 

Bardzo przydatnym dodatkiem w przypadku terenu ze spadkiem jest aluminiowy, ukośny profil przypodłogowy, który wyrówna różnice wysokości. 

Alternatywne rozwiązanie – brama rolowana na zewnątrz

Bramy RollMatic będą także świetnym wyborem dla osób, które posiadają garaże z małym nadprożem lub niewielką ilością miejsca po bokach otworu wjazdowego. W takim przypadku dobrze sprawdzi się brama rolowana na zewnątrz. Szyny prowadzące i obudowa płaszcza są dostarczane w kolorze bramy, dlatego nie trzeba obawiać się o efekt wizualny. Napęd może być umieszczony po lewej lub po prawej stronie, a obudowa ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wewnątrz garażu znajduje się uchwyt z linką, dzięki której można ręcznie otworzyć bramę (np. w przypadku awarii zasilania). 

Bramy RollMatic to innowacyjne rozwiązanie, użyteczne przede wszystkim w ciasnych pomieszczeniach, w których nie ma wystarczająco miejsca na zamontowanie mechanizmów do innego typu bram. Dzięki nowoczesnemu designowi i szerokiemu wyborowi wzorów nie trzeba także obawiać się, że brama nie dopasuje się do elewacji budynku.