Logo Entros

O Nas

Serwis

Baza Wiedzy

Kontakt

Boczna brama segmentowa

Segmentowe bramy boczne to świetne rozwiązanie do miejsc, w których z różnych powodów (na przykład przez skośny dach lub niskie nadproże) nie można zamontować innych typów bram. To prawdziwe bramy do zadań specjalnych!

Czym wyróżniają się boczne bramy segmentowe?

Bramy boczne, jak sama nazwa wskazuje, otwierają się na bok, w przeciwieństwie do wszystkich innych rodzajów. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca nad otworem wjazdowym – można przeznaczyć je na przykład na dodatkowe miejsce do przechowywania narzędzi. W montażu bram bocznych nie przeszkadza niestandardowe nachylenia dachu czy rury przebiegające przez nadproże. 

Niewątpliwą zaletą jest możliwość wyboru wielu rodzajów powierzchni, w różnych wariantach kolorystycznych. Kolor uchwytu też zależy jedynie od preferencji klienta. Powierzchnie mogą emitować strukturę drewna lub mieć fakturę gładką, możliwe jest również wbudowanie przeszkleń – dzięki temu każdy może znaleźć taki model, który będzie pasował do architektury całego budynku. Firma Hörmann oferuje też bramy tworzone z materiałów ocynkowanych ogniowo, co w połączeniu z poliestrową powłoką gruntującą gwarantuje, że woda deszczowa będzie spływać w dół, chroniąc powierzchnię bramy przed korozją. 

Boczne bramy segmentowe – charakterystyka

Tego rodzaju bramy są zbudowane z paneli typu Sandwich, wypełnionych pianką PU. Taka konstrukcja gwarantuje doskonałą izolację cieplną i akustyczną oraz wzmacnia stabilność całej płyty. Podwójne rolki bieżne są odporne na ścieranie i zapobiegają wypadnięciu segmentów z prowadnicy, jednocześnie zapewniając płynne prowadzenie bramy, dzięki czemu mechanizmy pracują cicho i lekko. Na dole konstrukcji znajduje się szyna podłogowa, chroniąca przed przedostawaniem się wody, liści i innych zanieczyszczeń do garażu. Ryglowanie opiera się na dwóch hakach umieszczonych z boku bramy, które przytrzymują płytę bramy przy bocznej ościeżnicy; bramy nie da się podważyć, więc znacznie spada ryzyko włamania. Działa ono automatycznie oraz funkcjonuje prawidłowo także podczas awarii zasilania. Możliwe jest też wyposażenie w 3-punktowe ryglowanie krawędzi zamykającej. Opcja ta dostępna jest tylko w przypadku bram otwieranych ręcznie. 

Rozwiązanie jest również bardzo bezpieczne. Mechanizm przeciążeniowy reaguje natychmiast, gdy napotka na przeszkodę – po wykryciu jakiegoś przedmiotu w obszarze otwierania, brama od razu się zatrzymuje. 

Nowoczesne rozwiązania w bramach bocznych

Bardzo praktycznym rozwiązaniem stosowanym w bramach bocznych jest funkcja drzwi przejściowych. Przytrzymując przycisk na nadajniku lub naciskając na uchwyt, można otworzyć bramę jedynie częściowo na zaprogramowaną wcześniej szerokość. Umożliwia to wchodzenie i wychodzenie z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. 

Nowoczesne napędy zapewniają prostą obsługę i gwarantują pełne bezpieczeństwo. Firma Hörmann oferuje też ciekawe rozwiązanie, pozwalające na obsługiwanie za pomocą jednego nadajnika zarówno bramy garażowej, jak i wjazdowej lub innych urządzeń elektrycznych (np. lamp). W zależności od wybranej opcji możliwe jest także zarządzanie funkcjami bramy przy użyciu specjalnej aplikacji na telefon. 

Boczne bramy segmentowe to doskonały wybór do miejsc problematycznych z ograniczoną przestrzenią nad otworem wjazdowym lub z nietypowym kształtem stropu. To połączenie funkcjonalności i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich walorów estetycznych.